Size Özel Kurslar     Fiyatlar     Çocuklar İçin Hızlı Okuma      Medyada Biz     Reklam Tarifemiz  
Üye Ol
  ANA SAYFA     KURS KAYIT FORMU     SORUN CEVAPLAYALIM     SIKÇA SORULAN SORULAR     HIZLI OKUMA TESTLERİ     İLETİŞİM  
Dr. Muhsin Kadıoğlu Kimdir?


Giresun’da doğdu. ITÜ Deniz Ulaştırma ve Işletme Mühendisliği Bölümü’nde Yard. Doç. Dr. olarak görevlidir.
Muhsin Kadıoğlu, ilave olarak, Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nda Meteoroloji, Marmara Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nde Coğrafi Bilgi Sistemleri dersleri de vermiştir.
Yazar, Anlayarak Çok Hızlı Okuma konusunda Türkiye’de iki ilki gerçekleştirmiştir. 1989 yılında Türkiye’deki ilk hızlı okuma kitabını (Anlayarak Çok Hızlı Okuma Teknikleri) yazdı. Bu eser, Türkiye’deki büyük medya kuruluşlarının hemen hepsi tarafından tavsiye edilmiştir. Yazar, anlayarak hızlı okumanın halk sathına yayılmasına öncülük etmiş, Türkiye’de anlayarak hızlı okuma konusundaki ilk internet sitesi olan www.hizlioku.org sitesini kurmuştur. Yazar, anlayarak hızlı okuma konusunda Harp Akademileri’nde dersler vermiştir.
Kadıoğlu, Türkçenin dil yapısına uygun olan anlayarak hızlı okuma konusundaki ilk bilgisayar programını 1991 yılında geliştirmiştir.
Birlik Vakfı’nda 1989 yılında kurduğu Anlayarak Hızlı Okuma Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nde(Hogum) 2007 yılına kadar pek çok ilgilinin hızlı okumasını geliştirmiştir.
Daha çok yarının dünyası ile ilgilenen yazar, uluslar arası politika ve strateji konularında çeşitli dergilerde makaleler yazmış, bir televizyonda 6 ay süreyle program yapmıştır.
Muhsin Kadıoğlu, çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görevler almıştır.
Çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından yazara pek çok plaket ve teşekkür belgesi verilmiştir.
Çeşitli internet sitelerinin kurucusu ve yöneticisi olan yazar, 1999 yılında Yarın Araştırmaları Merkezi’ni kurmuştur. (www.yamer.org)
Kadıoğlu, Istanbul’un fethinin 550. yılı münasebetiyle Istanbul’da yaşayan 550 şair ve yazarın el yazısıyla hazırlanan ve Istanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan “Fethin 550. Yılında Istanbul Şairleri-Yazarları” adlı eserde de yer almıştır.
Yazarın, ulusal ve uluslar arası yayınlanmış pek çok bilimsel makalesi vardır. Yazarın GooglePlayBooks üzerinde yayınlanan 41 kitabı vardır. GooglePlay Books üzerinde iki defa “en fazla okunan yazar” olarak, kitapları satış listesinde ilk sıralarda yer almıştır.
Yazarın yayınlanmış diğer kitapları şunlardır: Anlayarak Çok Hızlı Okuma Teknikleri (10. Baskı), İyi Anlama Yöntemleri, Yavuz Bıyıklılardan Bıyıksızlara, Küresel Sorunlara Karşı Ulusal Tavır (3. Baskı), Küresel Düşün Ulusal Davran, Polonya’da Türk İzleri, Nar Ülkesi-Endülüs’ün Son Yılları (Roman), Turan Yolunda (İnceleme)
Yazarın her türlü eleştiriyi ve katkıyı dikkate alacağından emin olarak iletişim için kadioglu@hizlioku.org e-posta adresini kullanabilirsiniz.


Kişisel Gelişim Seminerleri
Elmek: bilgi@hizlioku.org ® Copyright 1998-2018 HIZLIOKUYUN
*Bu site, Dr. Muhsin Kadýoğlu'nun danışmanlığında hazırlanmış olup, Türkiye'nin ilk anlayarak hızlı okuma sitesidir.